ÖStM, Karwendelcup, Eurocup
SCTWV
FD

Wettfahrten: 8 Streicher: 1
Endergebnis
19.8.2018 9:28
Punkte Wettfahrt
Platz Segelnummer Name Club Gesamt 1 2 3 4 5 6 7 8
1 CZE 21 Hruby Jiri
Houdek Roman
YC Steti
SKS
10 2 [3] 1 3 1 1 1 1
2 AUT 38 Aichholzer Christoph
Zingerle Philipp
SCTWV
SCTWV
22 3 1 3 1 2 [7] 5 7
3 GER 30 Antrecht Alexander
Kujan Christian
SCMA
SCFF
24 4 5 4 4 3 2 [6] 2
4 GER 87 Schwarz Hans-Peter
Kirst Roland
HSC
HSC
30 1 2 6 5 4 [10] 4 8
5 GER 222 Albert Felix
Merz Lukas
SSVEP
SLRV
38 7 6 [38/OCS] 8 6 5 2 4
6 GER 113 König Kilian
Schließke Eric
HYC
HYC
44 5 [9] 9 9 5 3 8 5
7 SUI 1 Fels Stephan
Hügel Ulf
YCA
YCA
48 [18] 4 12 2 17 4 3 6
8 AUT 39 Pfund Martin
Zingerle Christoph
SCTWV
SCTWV
62 8 7 10 6 8 [16] 11 12
9 GER 88 Schaefers Kai
Flottemesch Matthias
YCWA
YCWA
67 11 14 5 16 9 [18] 9 3
10 GER 174 Dudek Felix
Fuchs Florian
YCaT
SRS
76 17 10 7 12 10 13 7 [20]
11 GER 172 Strittmatter Marc
Panuschka Manfred
YCaT
SKBUe
84 12 [20] 2 13 14 9 17 17
12 GER 74 Groß Jürgen
Schay Philipp
SCO
SCO
85 15 8 11 11 [38/UFD] 11 20 9
13 GER 177 Schröder Sascha
Schröder Alexander
VSaW
VSaW
88 10 19 8 7 16 [22] 10 18
14 CZE 11 Storch Petr
Palkovský Tomáš
TJCUnL
SKS
94 6 15 17 17 11 [20] 13 15
15 GER 213 Albert Rolf
Priegann Axel
SSVEP
SVJ
94 9 12 [38/DSQ] 10 15 14 18 16
16 AUT 15 Ulrich Gerhard
Ulrich Rainer
SCK
SCK
109 [38/RAF] 18 16 21 20 8 12 14
17 AUT 60 Mastnak Alexander
Hamminger Johannes
SCA
SCA
110 20 21 14 18 7 19 [38/DNF] 11
18 AUT 109 Leimgruber Roland
Oswald Thomas
SCM
SYC
113 13 11 13 14 [38/UFD] 25 15 22
19 CZE 23 Simek Karel
Benes Pavel
DIM
DIM
122 21 [25] 23 19 12 15 19 13
20 GER 90 Wechsler TIM
Leitl Samuel
SGA
SGA
123 16 [22] 18 20 19 17 14 19
21 GER 91 Römmelt Thomas
Zeller Peter
HSC
BSF
126 19 17 15 15 23 27 [38/DNC] 10
22 HUN 78 Tenke Peter
Polgar Csaba
Spartacus VE
Spartacus VE
131 [29] 23 21 24 13 6 23 21
23 SUI 6 Baumann Christoph
Koller Michael
SCR
SCR
138 14 [32] 22 22 22 12 22 24
24 GER 82 Nagel Benedikt
Bauer Lukas
SGA
SGA
152 [26] 16 19 23 21 24 24 25
25 SUI 420 Thurnherr Roman
Gregorowicz Marcin
SCPF
SIMPL
158 [30] 13 28 25 24 29 16 23
26 NED 304 Wagner Ute
Hullenaar Paul
SCTWV
SCTWV
167 24 27 [30] 26 18 21 25 26
27 GER 116 Bichler Paul
Greiter Paul
YCaT
YCaT
169 27 24 20 [30] 25 23 21 29
28 GER 89 Oed Susanne
Kyewski Philipp
HSC
SCAI
191 32 26 26 [33] 26 26 27 28
29 CZE 5 Grill MIlan
Hajn Ladislav
Jiskra Třeboň
SKS
192 23 28 27 29 27 28 [38/OCS] 30
30 GER 2103 Grotzke Bernd
Barnes Christiane
YCaT
YCaT
197 22 30 25 27 [38/DNF] 38 /DNC 28 27
31 POL 22 Filipiak Zbigniew
Zawistowska Patrycja
ZMKS OSC
ZMKS OSC
216 28 29 24 28 [38/DNC] 38 /DNC 38 /DNC 31
32 GER 51 Wolf Eberhard
Stephan Henrik
NSC
RCO
217 25 35 [38/DNF] 31 38 /DSQ 30 26 32
33 GER 54 Schäffer Felix
Gietl Peter
SCNS
SCNS
220 31 31 29 32 28 31 [38/DNS] 38 /DNC
34 AUT 1874 Thurner Walter
Stippler Thomas
YES-Ibk
YES-Ibk
224 33 [34] 33 34 29 32 29 34
35 AUT 37 Koch Jakob
Koch Maria
YES-Ibk
YES-Ibk
225 35 33 31 [36] 30 33 30 33
36 GER 2 Keipert Lukas
Sigge Pauline
DSC
DSC
240 34 36 32 35 31 34 [38/DNS] 38 /DNC
37 GER 66 Prenzler Kurt
Rale Katharina
HYC
HYC
266 [38/DNC] 38 /DNC 38 /DNC 38 /DNC 38 /DNC 38 /DNC 38 /DNC 38 /DNC


calculated with regatta.8